Przyjaciele i sąsiedzi

Italia. Wybrzeże Comacchio

autentyczne włoskie klimaty
Ciekawy kawałek włoskiego wybrzeża z łudząco podobnym do Wenecji miasteczkiem na zapleczu - pełen urlopowy wypas dla wielbicieli wszystkiego co ciekawe!!! Do cudów Ferrary oraz Ravenny tylko mały rzut beretem - zaledwie 20-40 kilometrów!
  Na miejscu zaś piaseczek i morze, ale prócz tego niesamowita przyroda Parku Narodowego Delty Padu (coś wspaniałego na rowery), sławne łowisko węgorzy - w postaci marynaty, trafiały za Henryka Walezego do Polski celem przekupywania naszych posłów -dziś do spróbowania w muzeum Manifattura dei Marinati.
Do tego świetne wycieczki do dawnych salin (sól stamtąd to poezja), rejsy stateczkiem po jeziorkach i podglądanie najprawdziwszych flamingów (całe stada!), udział w morskich połowach skorupiaków oraz wspaniałości kulinarne nawet w "przydeptakowych" budkach (we Włoszech "dla swojaków" nawet oni muszą się starać)

Pamiętajcie też by koniecznie zaopatrzyć się w "passatę" z pomidorków daktylowych - coś co warto przywieźć sobie z Włoch, a produkowaną przez to oto gospodarstwo ekologiczne http://www.datterinocomacchio.it.

Tagi

Udostępnij:
Data dodania: 2019-01-24
Obejrzano: 447 541 razy

Pozostałe filmy w kategorii: Przyjaciele i sąsiedzi

Zostańmy w kontakcie: